MDP

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Gniewie istnieje od 2008 roku i liczy 13osób w wieku od 10 do 16 lat. Zbiórki tutejszej drużyny MDP odbywają się w każdy piątek o godz. 15:30 i trwają minimum 60min. Podczas trwania zbiórki młodzież zdobywa teoretyczną jak i praktyczną wiedzę pożarniczą, ćwicząc na specjalistycznym sprzęcie którego używają strażacy jeżdżący na co dzień do zdarzeń Ratowniczo-Gaśniczych. Oprócz nauki i ćwiczeń spędzamy też czas podczas gier i zabaw.  

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Gniewie kilkakrotnie brała udział w wycieczkach organizowanych przez OSP Gniew oraz w 2012 roku brała udział w Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych według nowego regulaminu CTIF gdzie były drużyny MDP z całego powiatu Tczewskiego, a drużyna MDP Gniew zdobyła zaszczytne III Miejsce mimo, że brała udział pierwszy raz.

Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć i w przyszłości zostać Strażakiem ratującym życie i mienie nie czekaj przyjdź na zbiórkę i zacznij być strażakiem od najmłodszych lat. Otrzymasz zgodę do popisu dla rodziców.  

 

Opiekunem Drużyny jest Druh Dariusz Kijewski

Pomocnikami opiekuna są: Dh Krystian Kwiatkowski, Dh Paweł Watkowski, Dh Patryk Jabłoński, Dh Kacper Drągowski        

 

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |