Nasza jednostka doceniona za pomoc mieszkańcom objętymi sierpniową nawałnicą!

Słowa podziękowania dla naszych strażaków!

W poniedziałek, 13 listopada 2017 r. pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Tczewie bryg. Andrzej Mróz wręczył podziękowania od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pomoc niesioną poszkodowanym podczas nawałnicy, która przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia br. Zarząd jednostki reprezentował Prezes dh Tadeusz Kordecki oraz Naczelnik dh Stanisław Kłoda.  

 

Podziękowania również spłynęły od społeczności gminy Lipusz, władz samorządowych Powiatu Kościerskiego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. 

 

Profesjonalne wyszkolenie oraz sprawne działania naszych strażaków zostało zauważone przez mieszkańców poszkodowanych miejscowości, to miłe kiedy ktoś dostrzega niesioną przez nas bezinteresowną pomoc!

"W tak trudnych i dramatycznych dla nas i naszych mieszkańców chwilach, nie pozostaliśmy sami. Dlatego też w imieniu własnym oraz wszystkich osób poszkodowanych, serdecznie dziękujemy za okazaną bezinteresowną pomoc i profesjonalne wsparcie naszych działań, dzięki czemu cała akcja na rzecz osób poszkodowanych przez kataklizm, była przeprowadzona sprawnie i z wielkim zaangażowaniem"

Działaliśmy krótko po przejściu dramatycznej nawałnicy, zgłoszenie o wyjeździe otrzymaliśmy około godziny 4:41 tego samego dnia. Na miejsce udaliśmy wraz z OSP Pelplin, OSP Opalenie oraz JRG Tczew. Skala zniszczeń była ogromna! Las został doszczętnie zniszczony, uszkodzone dachy na pobliskich budynkach, uszkodzona infrastruktura energetyczna itp. Pomoc nieśliśmy jeszcze przez kilka dni po przejściu kataklizmu w których wspierały nas jednostki z OSP Opalenie, OSP Kolonia Ostrowicka oraz wolontariuszy z OSP Jeleń. Podczas działań wykorzystywaliśmy niezawodny w tego typu działaniach samochód specjalny ratownictwa Technicznego na podwoziu STAR 266 oraz samochód specjalny podnośnik o wysięgu 33 metrów na podwoziu Steyr z zabudową Bronto Skylift.

Nawałnica również przeszła przez naszą gminę i miasto. Odnotowaliśmy zgłoszenia powalonych drzew m.in w Gniewie na ul. Jana Sobieskiego , Pl. Grunwaldzkim , Gdańskiej oraz w miejscowości Nicponia przy DK 91. 

D.K

Copyright © 2019 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |